№ 234 2016-жылдын 11-декабрына дайындалган Кыргыз Республикасынын жергиликтүү кеңештеринин депутаттарын шайлоодо жана Кыргыз Республикасынын референдумунда эл аралык байкоочуларды аккредитациялоо жөнүндө

“Кыргыз Республикасынын референдуму жөнүндө” Кыргыз Республикасынын конституциялык Мыйзамынын 19-беренесинин 1-бөлүгүн, “Жергиликтүү кеңештердин депутаттарын шайлоо жөнүндө” Кыргыз Республикасынын Мыйзамынын 8-беренесинин 1-бөлүгүн, “Кыргыз Республикасынын шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча шайлоо комиссиялары жөнүндө” Кыргыз Республикасынын Мыйзамынын 7-беренесинин 1-бөлүгүнүн 2, 21 пункттарын жана башка мыйзамдарды жетекчиликке алып, шайлоо жана референдумдарда эл аралык байкоочулардын иш аракетинин тартибин аныктоо максатында Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясы

ТОКТОМ КЫЛАТ:

1. “Кыргыз Республикасынын Конституциясына өзгөртүүлөрдү киргизүү жөнүндө” мыйзам долбоору боюнча Кыргыз Республикасынын референдумуна жана Кыргыз Республикасынын жергиликтүү кеңештеринин депутаттарын шайлоого байкоо жүргүзүү үчүн эл аралык байкоочу катары төмөнкүлөр аккредитациялансын:

1) Ахмад Абдалрахим – Кыргыз Республикасындагы Палестина Элчилигинин кеңешчиси;                                                                                                                

2) Ямамура Ёсихиро – Япониянын Кыргыз Республикасындагы толук жана ыйгарым укуктуу элчиси;                                                                                              

3) Ягихаши Акио – Кыргыз Республикасындагы Япония Элчилигинин атташеси;  

4) Касеми Мохд Рахман – Кыргыз Республикасындагы Афганистан Ислам Республикасынын Элчилигинин Экинчи катчысы;                                                              

5) Олимзода Сухроб Ходжа –Кыргыз Республикасындагы Тажикстан Республикасынын толук жана ыйгарым укуктуу элчиси;

6) Мусоева Содикжона Зухуровича - Кыргыз Ресупбликасындагы Тажикстан Республикасынын Элчилигинин экинчи катчысы;

7) Джонг Бёнг Ху – Корея Республикасынын Кыргыз Республикасындагы толук жана ыйгарым укуктуу элчиси;

8) Гювен Сади – Түрк Республикасынын Жогорку Шайлоо Кеңешинин төрагасы;

9) Аккая Мухаррем – Түрк Республикасынын Жогорку Шайлоо Кеңешинин мүчөсү;

10) Девицкий Эдуард Иванович – Иркутск облусунун шайлоо комиссиясынын төрагасы;

11) Шармазанов Эдуард Овсепович – Армения Республикасынын Улуттук Жыйынынын төрагасынын орун басары (КМШ миссиясы);

12) Шевцов Дмитрий Евгеньевич – Беларусия Республикасынын Улуттук жыйынынын эл аралык иштери боюнча Туруктуу комиссиянын палатасынын өкүлдөрүнүн төрагасынын орун басары (КМШ миссиясы);

13) Лисицын Анатолий Иванович – Россия Федерациясынын Федералдык Жыйынынын Федерация Кеңешинин Комитетинин эл аралык иштери боюнча мүчөсү (КМШ миссиясы);

14) Абдуназар Хисрав – Тажикстан Республикасынын Маджлиси Оли Комитетинин энергетика, өнөр жай, курулуш жана коммуникация боюнча мүчөсү (КМШ миссиясы);

15) Сергеев Алексей Иванович – ПАА КМШ Кеңешинин башкы катчысы - ПАА КМШ Кеңешинин катчылыгынын жетекчиси (КМШ миссиясы);

16) Джафаров Мамед Айдын оглы - ПАА КМШ Кеңешинин башкы катчысынын орун басары – Азербайжан Республикасынын Милли Меджлистин ыйгарым укуктуу өкүлү (КМШ миссиясы);

17) Чилингарян Айк Марселович - ПАА КМШ Кеңешинин башкы катчысынын орун басары – Армения Республикасынын Улуттук Жыйынынын ыйгарым укуктуу өкүлү;

18) Гладей Дмитрий Георгиевич - ПАА КМШ Кеңешинин Катчылыгынын жетекчисинин орун басары – ПАА КМШ (МИМРД) Мамлекеттеринин катышуучуларынын демократиянын өнүгүшүн, парламентаризм жана жарандарынын шайлоо укуктарын сактоо эл аралык мониторинг институнун директору (КМШ миссиясы);

19) Караваев Сергей Георгиевич – ПАА КМШ МИМРД Директордун орун басары  (КМШ миссиясы);

20) Инамалиев Эльман Бахлул оглы – ПАА КМШ МИМРД Баку шаарындагы филиалынын директору (КМШ миссиясы);

21) Амбурцев Роман Альбертович – МИМРД МПА КМШ Филиалдар менен иштешүү боюнча бөлүмдүн башчысы, эксперттик топтун жетекчиси (КМШ миссиясы);

22) Анисимова Юлия Владимировна - ПАА КМШ МИМРД Шайлоого мониторинг жүргүзүү бөлүмүнүн башчысы (КМШ миссиясы);

23) Малинина Светлана Анатольевна, КМШ ПАА МИМРД  Жыйынынын катчылыгынын басма-сөз кызматынын жетекчиси (КМШ миссиясы);     

24) Мурадов Теймура Джавад  оглы – ПАА КМШ МИМРД Баку шаарындагы филиалынын директору (КМШ миссиясы);

25) Фролов Илья Николаевичя – ПАА КМШ МИМРД Шайлоого мониторинг жүргүзүү бөлүмүнүн башчысынын орун басары (КМШ миссиясы);

26) Алиев Камиль Ильгар оглы – ПАА КМШ МИМРД Баку филиалынын кеңешчиси (КМШ миссиясы);

27) Ксендзов Александр Николаевич – ПАА КМШ МИМРД Директордун кеңешчиси (КМШ миссиясы);

28) Раскин Илья Владимирович – ПАА КМШ МИМРД Филиалдар боюнча бөлүмдүн кеңешчиси;

29) Минабутдинова Линар Эльвировна – ПАА КМШ Жыйынынын катчылыгынын басма-сөз кызматынын кеңешчиси;

30) Бекетов Вадим Юрьевич - ПАА КМШ Жыйынынын катчылыгынын эксперттик аналитикалык башкармалыгынын консультанты;

31) Юсифов Рамзи Юсиф оглы – ПАА КМШ МИМРД Баку шаарындагы филиалынын консультанты (КМШ миссиясы);

32) Андреев Юрий Иванович – ПАА КМШ жыйынынын КМШ аткаруу Комитетиндеги катчылыгынын өкүлү (КМШ миссиясы);

33) Долгая Мария Андреевна – ПАА КМШ Жыйынынын катчылыгынын басма-сөз кызматынынын адис-эксперти (КМШ миссиясы);

34) Мухтаров Ариф Агаверди – Азербайжан Республикасынын шайлоо комиссиясынын катчысы (КМШ миссиясы);

35) Алиева Кямаля Иса – Азербайжан Республикасынын Борбордук шайлоо комиссиясынын катчылыгыгын маалыматтык борборунун маалыматты автоматташтыруу системасынын сектор жетекчиси (КМШ миссиясы);

36) Гулиев Муса Иса оглы – Азербайжан Республикасынын Милли Меджлисинин ден соолукту сактоо комитетинин төрагасынын орун басары (КМШ миссиясы)

37) Козлова Людмила Вячеславовна – Россия Федерациясынын Федералдык Жыйынынын Федералдык Кеңешинин комитет төрагасынын орун басары (КМШ миссиясы);

38) Торгов Олег Владимирович – Россия Федерациясынын Федералдык Жыйынынын Федерация Кеңешинин аппаратынын эл аралык байланыш башкармалыгынын кеңешчиси (КМШ миссиясы);

39) Арсакбаев Канат Жанаевич – Казакстан Республикасынын Борбордук шайлоо комиссиясынын Аппаратынын бөлүм башчысынын орун басары (КМШ миссиясы);

40) Касымбекова Сания Абдукадыровна – Казакстан Республикасынын Борбордук шайлоо комиссиясынын Аппаратынын башкы консультанты (КМШ миссиясы);

41) Зоиров Мухаммадборон Рахмонович – Тажиктсан Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын мүчөсү (КМШ миссиясы);

42) Чекмазов Вадим Вадимович – Россия Федерациясынын Кыргыз Республикасындагы Элчилигинин кеңешчиси (КМШ миссиясы);

43) Власова Мария Валерьевна - Россия Федерациясынын Кыргыз Республикасындагы Элчилигинин биринчи катчысы (КМШ миссиясы);

44) Василенко Анастасия Викторовна – Россия Федерациясынын Кыргыз Республикасындагы Элчилигинин атташеси (КМШ миссиясы);

45) Пахомова Дарья Юрьевня - Россия Федерациясынын Кыргыз Республикасындагы Элчилигинин атташеси (КМШ миссиясы);

46) Кондуров Николай Петрович – Россия Федерациясынын Ош шаарындагы генералдык Консулдугунун консулу (КМШ миссиясы);

47) Мещеряков Николай Валентинович - Россия Федерациясынын Ош шаарындагы генералдык Консулдугунун атташеси (КМШ миссиясы);

48) Киричук Степан Михайлович -  Белорусия жана Россия бирикмесинин парламенттик жыйынынын тышкы саясат боюнча комиссиясынын мүчөсү, Россия Федерациясынын Федералдык Жыйынынын Федералдык Кеңешинин Федералдык курулуш аймактык саясат жергиликтүү өзүн өзү башкаруу жана түндүк иштери боюнча комитетинин төрагасынын биринчи орун басары (КМШ миссиясы);

49) Сегодник Александр Иванович – Россия жана Белорусия бирикмесинин парламенттик Жыйынын социалдык саясат, илим, маданият жана гумманитардык маселелер боюнча комиссиясынын мүчөсү, Белорусия Республикасынын Улуттук Жыйынынын билим, илим жана маданият боюнча Туруктуу комиссиясынын өкүлдөр палатасынын төрагасынын орун басары (КМШ миссиясы); 

50) Иванец Вадим Викторович – Белорусия жана Россия бирикмесинин парламенттик Жыйынынын Аппаратынын жетекчисинин башчысы (КМШ миссиясы);

51) Стадникова Татьяна Владиславовна – Россия жана Белорусия бирикмесинин Парламенттик Жыйынынын комиссиясынын ишин камсыздоо боюнча консультанты (КМШ миссиясы);

52) Заварзин Виктор Михайлович – Мамлекеттик Думанын коргоо боюнча Комитетинин төрагасынын орун басары (КМШ миссиясы);

53) Чернышов Борис Александрович – Мамлекеттик Думанын билим берүү жана илим боюнча Комитетинин төрагасынын орун басары (КМШ миссиясы);

54) Алексеева Татьяна Олеговна – Мамлекеттик Думанын эл аралык иштери боюнча Комитетинин мүчөсү (КМШ миссиясы);

55) Суббота Валентин Владимоирович – Мамлекеттик Думанын агрардык маселелер боюнча Комитетинин мүчөсү (КМШ миссиясы);  

56) Ганзя Веру Анатольевну – Мамлекеттик Думанын бюджет жана салык боюнча Комитетинин мүчөсү (КМШ миссиясы);

57) Ооржак Мерген Дада-оолович – Мамлекеттик Думанын бюджет жана салык боюнча Комитетинин мүчөсү (КМШ миссиясы);  

58) Устинов Масим Александрович – КМШ жана Балтия өлкөлөрү менен кызматташтыктын эл аралык кызматташтык башкармалыгынын бөлүм башчысы (КМШ миссиясы);  

59) Ананьева Людмила Владимировна – эл аралык кызматташтык башкармалыгынын КМШ жана Балтия өлкөлөрү менен кызматташуу бөлүмүнүн кеңешчиси (КМШ миссиясы); 

60) Ешкеев Нурлан Айбатович –Кыргыз Республикасындагы Казакстан Республикасынын Элчилигинин Биринчи катчысы (КМШ миссиясы);

61) Суюнчалиев Мухтар Галиевич –Кыргыз Республикасындагы Казакстан Республикасынын Элчилигинин Экинчи катчысы (КМШ миссиясы);

62) Али Аболхассан Шахрез – Ислам Кызматташтыгы уюмунун толук жана ыйгарым укуктуу элчиси, делегация башчысы;

63) Али Карагула – Ислам Кызматташтык уюмунун мүчөсү;

64) Сиддиг Ибрахим Адам Жаро – Ислам Кызматташтык Уюмунун мүчөсү.   

2. Аккредитацияланган эл аралык байкоочуларга белгиленген үлгүдөгү күбөлүктөр берилсин.

3. Бул токтом “Эркин-Тоо” газетасына жана Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын расмий сайтына жарыялансын.

4. Бул токтомдун аткарылышын контролдоо Кыргыз Республикасынын  Шайлоо жана  референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын төрагасынын орун басары А.Б. Абдрахматовага жүктөлсүн.

 

ТӨРАГА                                                               Н.ШАЙЛДАБЕКОВА

 

Бишкек ш. 2016-жылдын 5 - ноябры

№ 234