2021–ж. 1-майда өтө турган КР БШКнын отурумунун күн тартибинин долбоору

01 мая 2021

Өткөрүү датасы: 1 май 2021-ж.

Убактысы: 21:30

Өткөрүлүүчү жери: отурумдар залы

1. “Социал –демократтар” саясий партиясынын ыйгарым укуктуу өкүлү Д. Толегоновдун Ысык- Ата АШКнын иш аракеттерине карата даттануусу жөнүндө

(баяндамачы – Кутбердиева М.М., Шайлоочулардын жана шайлоо процессинин башка субъекттеринин арыздарын жана даттанууларын кароо боюнча жумушчу топтун мүчөсү)

2. 2021-жылдын 11-апрелинде өткөрүлгөн Чүй облусунун Ысык-Ата районунун Кант шаардык кеңешинин депутаттарын шайлоо натыйжалары тууралуу Ысык-Ата аймактык шайлоо комиссиясынын протоколун бекитүү жөнүндө

(баяндамачы- Джаманкулова Мира Кокуловна, Ысык- Ата АШКнын төрагасы)

4. “ Асыл -Мурас Жаштар ” саясий партиясынын аялдар үчүн 30 % квотасы тууралуу даттануусу жөнүндө

(баяндамачы – Кутбердиева М.М., Шайлоочулардын жана шайлоо процессинин башка субъекттеринин арыздарын жана даттанууларын кароо боюнча жумушчу топтун мүчөсү)

5. “Асыл- Мурас Жаштар ” саясий партиясынын кайра эсептөөнүн протоколуна карата даттануусу жөнүндө

(баяндамачы – Кутбердиева М.М., Шайлоочулардын жана шайлоо процессинин башка субъекттеринин арыздарын жана даттанууларын кароо боюнча жумушчу топтун мүчөсү)

7. 2021-жылдын 11-апрелинде өткөрүлгөн Талас облусунун Талас шаардык кеңешинин депутаттарын шайлоонун натыйжалары тууралуу Талас шаардык аймактык шайлоо комиссиясынын протоколун бекитүү жөнүндө

(баяндамачы- Сетеков Таалайбек Болокбаевич, Талас АШКнын атайын өкүлү)

 

6. “Ишеним ” саясий партиясынын координатору Д. Малабековдун саясий партиянын талапкерлердин тизмеси тууралуу арызы жөнүндө

(баяндамачы – Кутбердиева М.М., Шайлоочулардын жана шайлоо процессинин башка субъекттеринин арыздарын жана даттанууларын кароо боюнча жумушчу топтун мүчөсү)

8. 2021-жылдын 11-апрелинде өткөрүлгөн Жалал-Абад облусунун Базар-Коргон районунун Базар-Коргон шаардык кеңешинин депутаттарын шайлоонун натыйжалары тууралуу Базар-Коргон аймактык шайлоо комиссиясынын протоколун бекитүү жөнүндө

(баяндамачы – Т.О. Айтикеев, шайлоолорду уюштуруу боюнча бөлүмдүн башчысы)

3. Чүй облусунун Аламудун районунун Васильевка айылыдык кеңешинин тургундарынын кайрылуусу жөнүндө

(баяндамачы – Абдысатаров Т.З., Шайлоочулардын жана шайлоо процессинин башка субъекттеринин арыздарын жана даттанууларын кароо боюнча жумушчу топтун мүчөсү)

9. 2021-жылдын 11-апрелинде болуп өткөн Чүй облусунун Аламүдүн районунун Васильевка жана Төмөнкү – Аларча айылдык кеңештеринин депутаттарын шайлоо натыйжалары тууралуу протоколдорду бекитүү жөнүндө

(баяндамачы- Мамасадыкова Гүлмира Абдыкапаровна, Аламүдүн АШКнын төрагасы)

10. У. Сыйдановдун талапкер Б. Салбаровго карата арызы жөнүндө

(баяндамачы – Абдысатаров Т.З., Шайлоочулардын жана шайлоо процессинин башка субъекттеринин арыздарын жана даттанууларын кароо боюнча жумушчу топтун мүчөсү)

11. 2021-жылдын 11-апрелинде болуп өткөн Чүй облусунун Москва районунун Беловодский айылдык кеңешинин депутаттарын шайлоо натыйжалары тууралуу протоколдорду бекитүү жөнүндө

(баяндамачы- Сейитбаев Талант Калыгулович, Москва АШКнын төрагасы)

12. Садыковдун арызы боюнча

(баяндамачы- Шайназаров Т. У., коррупцияны алдын алуу маселеси боюнча ыйгарым укуктуу топтун мүчөсү)

13. К. Бактыбаевдин Кара –Суу АШКнын 2021-жылдын 25-апрелинеги № 40 чечимине карата даттануусу жөнүндө

(баяндамачы – Кутбердиева М.М., Шайлоочулардын жана шайлоо процессинин башка субъекттеринин арыздарын жана даттанууларын кароо боюнча жумушчу топтун мүчөсү)

14. Д. Турганбаевдин саясий партиясынын тизмесинен алып салынгандыгы тууралуу даттануусу жөнүндө

(баяндамачы – Кутбердиева М.М., Шайлоочулардын жана шайлоо процессинин башка субъекттеринин арыздарын жана даттанууларын кароо боюнча жумушчу топтун мүчөсү)

15. 2021-жылдын 11-апрелинде болуп өткөн Баткен облусунун Лейлек районунун Кулунду айылдык кеңешинин депутаттарын шайлоо натыйжалары тууралуу протоколдорду бекитүү жөнүндө

(баяндамачы – Т.О. Айтикеев, шайлоолорду уюштуруу боюнча бөлүмдүн башчысы)

16. Ар кандай маселелер